Profolan – opinie, skład, czy działa?

Zachęcamy do zapoznania się z opinią o Profolan przed podjęciem decyzji o zakupie!

W kolejnym wpisie z serii “Opinie i oceny” weźmiemy pod lupę Profolan. Jest to suplement diety, wspomagający leczenie łysienia u mężczyzn. Czy jednak na pewno pomoże? Jakie Profolan ma opinie? Jaki skład? Zaczynajmy!

Nie chce Ci się czytać całego artykułu? Zjedź na dół do podsumowania, gdzie rozpisujemy plusy i minusy z całego artykułu 🙂

Czego dowiesz się w tym wpisie?

 • Czym dokładnie jest Profolan?
 • Lepiej jeśli producent kłamie…
 • Jaki ma skład?
 • Czy składniki zawarte w Profolanie faktycznie wspomagają leczenie łysienia?
 • Profolan opinie innych ludzi
 • Podsumowanie – opinia, plusy i minusy, wnioski

Czym dokładnie jest Profolan?

To nic innego, jak preparat na łysienie dla mężczyzn. Zgodnie z zapewnieniami producenta stymuluje porost włosów, wzmacnia ich naturalny kolor, wzmacnia mieszki włosowe i blokuje DHT. Do tego pogrubienia wrócimy, gdyż po przeczytaniu tego napisu otworzyliśmy szerzej oczy. Ale o tym za chwilę.

Jedno opakowanie zawiera 60 tabletek, a dziennie zaleca się branie dwóch. Zatem jedno opakowanie starcza zaledwie na miesiąc. Jak na wysoką cenę 199 zł jest to bardzo krótko.

Lepiej jeśli producent kłamie

Producent Profolanu napisał na swojej stronie, że suplement blokuje DHT. Czym jest DHT? To inaczej 5α-Dihydrotestosteron, aktywna forma testosteronu. Jest mężczyznom niezwykle potrzebny i to nie on bezpośrednio wywołuje łysienie, a wrażliwe na niego mieszki włosowe.

Gdyby obietnica producenta, że Profolan blokuje DHT była prawdziwa, to mogło by to prowadzić do poważnych powikłań w Twoim zdrowiu. Szczęście zatem, że osoby odpowiedzialne za marketing skłamały lub zastosowały niejasny skrót myślowy 😉 Skąd to wiemy? Ponieważ skład w nim dostępny nie wskazuje na blokowanie DHT, omówimy to w następnym punkcie.

Oczywiście, są lekarstwa, które wybiórczo blokują DHT, jednak są to lekarstwa, a nie suplementy diety jak Profolan.

Wniosek? Czasami dobrze, że producent kłamie. Jednak już to jest pewną lampką ostrzegawczą. Skupimy się zatem na składzie, czyli na najważniejszej rzeczy w przypadku każdego suplementu diety, który chcesz przyjmować.

Jaki ma skład Profolan?

profolan skład

Pewnie już zauważyłeś z powyższej infografiki, jednak przypomnimy raz jeszcze, w razie gdyby się np. nie załadowała:

 • Pokrzywa
 • Skrzyp polny
 • L-cysteina
 • Witaminy i minerały (witamina A, B1, B6, E, Cynk, Miedź, Biotyna)

Składniki są w porządku i faktycznie mogą poprawić łysienie… Tylko na Twoim miejscu byśmy nie brali tego jako pewnik, a na pewno nie jako magiczną tabletkę na łysienie. Poprawa powinna być, jednak trzeba poczekać zapewne około pół roku na ciekawsze efekty.

Profolan opinie innych ludzi

Patrząc na opinie w internecie, albo są one bardzo dobre, albo w ogóle nieprzychylne. Można to interpretować na dwa sposoby.

 1. Negatywne komentarze wystawiają osoby, które faktycznie kupiły Profolan i stosowały, a te pozytywne osoby z ekipy Profolanu
 2. Negatywne komentarze wystawiają osoby, które testowały za krótko, lub po prostu na nie nie działał. Z kolei pozytywne komentarze piszą osoby, na które suplement zadziałał

Która z tych opcji jest prawdziwa? A może jest to mieszanka ich dwóch? Trudno powiedzieć, jednak z całą pewnością coś jest na rzeczy i Profolan jako suplement nie ma zbyt wielkich szans na magiczne uleczenie Cię z łysienia.

Podsumowanie – Profolan opinie, plusy i minusy, wnioski

Zbliżamy się do końca wpisu. Musimy szczerze przyznać, że mamy mocno mieszane uczucia po przeanalizowaniu tego suplementu. Jednak jest jedna rzecz na plus – możliwość zwrotu produktu w ciągu 90 dni od zakupu i zwrotu pieniędzy. W takim wypadku po zakupie np. opakowań na 3 miesiące i niezadowolenia po miesiącu, można poprosić o zwrot pieniędzy i odesłać resztę tabletek.

Poniżej standardowo przedstawiamy podsumowanie plusów i minusów z całego artykułu. Jeśli masz ochotę, możesz wysłać nam opinię o Profolanie mailowo, a my ją dodamy do wpisu 🙂

 

Zalety

90-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Powinna być widoczna chociażby lekka poprawa
W porządku skład, nie szkodliwy

Wady

Wysoka cena
Poprawa może być niewielka

Przemyśl, zastanów się, a jakbyś się zdecydował na zakup Profolan, to wspomnimy, że udało nam się zdobyć dla Ciebie -20% na pierwsze zamówienie. Wystarczy, że skorzystasz z poniższego linka, a bonus naliczy się automatycznie 😉 Możesz też dowiedzieć się więcej o samym suplemencie na oficjalnej stronie, do której link znajduje się jeszcze niżej.

Kliknij tutaj, aby obniżyć cenę Profolan aż o 20%!

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o Profolan